O nás ŠKvP : Králiček - Šikovníček Denný poriadok Školský poriadok Prázdniny

Materská škola

Denný poriadok

Denný poriadok zabezpečuje vyvážené striedanie činností, pomáha dodržiavať zásady zdravej životosprávy, vytvára časový priestor pre hru a učenie sa dieťaťa, dodržiava pevne stanovený čas na činnosti zabezpečujúce životosprávu.

Hry a hrové činnosti - sú spontánne alebo učiteľkou navodené hry a hrové aktivity detí. Ich súčasťou sú vopred plánované edukačné aktivity.
Edukačné aktivity - organizačná forma, ktorá v sebe zahŕňa vyvážené realizovanie predškolskej výchovy i predškolského vzdelávania. Je to cieľavedomá, systematická, zmysluplná, konkrétna výchovno-vzdelávacia činnosť. Možno ich zaradiť 2 až 3- krát dopoludnia i odpoludnia.

Pohybové a relaxačné cvičenia - obsahujú zdravotné cviky, relaxačné a dychové cvičenia, realizujú sa každý deň v určitom čase s dodržiavaním psychohygienických zásad. Patria k vopred plánovaným aktivitám.

Pobyt vonku - pohybové aktivity, vychádzky, edukačné aktivity. Realizuje sa každý deň, v jarných a letných mesiacoch sa upravuje vzhľadom k slnečnému žiareniu a zaraďuje sa 2- krát denne v dopoludňajších i odpoludňajších hodinách. Pobyt vonku sa neuskutoční, ak sú nepriaznivé klimatické podmienky - silný nárazový vietor, silný mráz, dážď.

Odpočinok - minimálne trvanie odpočinku je 30 minút v závislosti od potrieb detí.

Činnosti zabezpečujúce životosprávu - realizujú sa v pevne stanovenom čase.
Desiata    -       9,00 hod.
Obed        -    12 hod.
Olovrant    -    ,30 hod

ČAS ČINNOSTI
6 .45 Príchod detí do MŠ, privítanie, hry a hrové činnosti; edukačné aktivity